News

Pomysł na weekend: 7 najciekawszych filmów o modzie

Książka Revenge Wears Prada. The Devil Returns. Druga część Diabeł ubiera się u Prady od września w Polsce!
fot: BULLS

Nie masz planów na weekend? Co powiesz na filmowy maraton? Oto 7 najciekawszych filmów o modzie, które warto obejrzeć. Dokumenty, komedie, filmy obyczajowe... Jest z czego wybierać!

Weekend już tuż tuż. Masz już plany na wolne dni? Randka z ukochanym, ploty z koleżankami, wypad do kina, spacer w parku, szalona impreza... Pomysłów jest naprawdę dużo. Jeśli jednak chciałabyś spędzić sobotę i niedzielę w domowym zaciszu, mamy dla Ciebie 7 najciekawszych filmów o modzie, które urozmaicą Twój weekend.

Pyszne przekąski gotowe? Zaczynamy filmowy maraton!

Śniadanie u Tifanny'ego

Zaczynamy od klasyki. Śniadanie u Tifanniego to ideaalny pomysł na leniwą niedzielę. Film opowiada o przygodach ślicznej Holly (piękna Audrey Hepburn), żyjącej na koszt bogatych adoratorów. W dodatku zobaczymy piękne sceny Manhattanu z lat 60.
Pret-a-porter

Czarna komedia odbywająca się podczas paryskiego tygodnia mody. W scenariuszu mamy morderstwo, śledztwo, pokazy mody i piękne modelki. Zaintrygowane?
Seks w Wielkim Mieście

Przenosimy się w czasie do lat  90. Historia nowojorskiej dziennikarki Carrie Bradshaw i jej przyjaciółek. Seks w Wielkim Mieście to nie tylko 6 sezonów i 2 pełnometrażowe filmy o przygodach 4 kobiet szukających miłości, ale także bogata galeria inspiracji dla każdej fanki mody. W każdym odcinku bohaterki zmieniały swój look kilkanaście razy. Wyobrażacie, jakie to było wyzwanie dla pracujących przy serialu stylistów?
September Issue

Amerykański dokument opowiadający o przygotowaniach wrześniowego wydania magazynu Vogue. Jeśli chcecie podejrzeć pracę Anny Wintour w redakcji, macie na to świetną okazję.
Moda jak Religia

Modowy dyktator Karl Lagerfeld stał się bohaterem dokumentu o życiu ikon mody. Reżyserką filmu Mode als Religion (z niem. Moda jak religia) jest niemiecka dziennikarka Martina Neun, która stara się zbadać powiązania religii z modą. U boku niemieckiego projektanta w dokumencie pojawią się także Linda Evangelista, Claudia Schiffer, Mila Jovovich oraz Diane Kruger.
Mademoiselle C

O życiu i pracy legendarnej i równie kontrowersyjnej Carine Roitfeld (wieloletnia redaktorka naczelna Vogue Paris, obecnie jedna z najlepszych stylistek świata) dowiecie się z najnowszego dokumentu Fabiena Constanta. W najnowszym filmie o Roitfeld zobaczymy m.in. Karla Lagerfelda, Donatellę Versace oraz Toma Forda.
House of Versace: The Untold Story of Genius, Murder, and Survival

Film House of Versace: The Untold Story of Genius, Murder, and Survival jest adaptacją książki Debory Bull. W rolę Donatelli wcieli się amerykańska aktorka Gin Gershon. Jak przyznają scenarzyści, Chcieliśmy pokazać historię przetrwania legendarnego domu mody Versace po śmierci Gianniego. To właśnie Donatelli Versace marka zawdzięcza ten sukces.
tekst: EB